• Проф. дн Иван Димов - Професор по математическо моделиране, БАН; Директор на Института за паралелна обработка, Българска академия на науките, България, 1996-2004; Ръководител на Българския център за върхови постижения в областта на образованието, науката и технологиите през 21 век (BIS-21); Професор в университета в Рединг, Великобритания, 2005-2009; Професор в Института по информационни и комуникационни технологии – Българска академия на науките; Председател на Научен съвет на Института по информационни и комуникационни технологии – Българска академия на науките 2010-2018; Научен секретар на Българска академия на науките, 2014-2016; Заместник-министър на образованието и науката, април 2016 г. - септември 2018 г.; Съветник към Министерството на образованието и науката (отговорен за научните изследвания), септември от 2018 г.
  • Prof. Еng. Pavol Findura, PhD -  професор в Словашкия Аграрен Университет в Нитра, Словакия, Зам. ректор по комуникации и практика на университета. Специализира в областта на аграрното и машинното инженерство. Член на редакционна колегия на Infrastructure and Ecology of Rural Areasи на Journal of Agricultural, Forest and Transport Machinery and Technologies.
  • Кристина Ескенази - сериен предприемач. председател на Биотехнологичен и Здравен Клъстер, член на Управителните съвети на Клъстер Изкуствен Интелект България, КРИБ - Конфедерация на работодателите и индустриалците в България, и Българско Бионаучно Общество и е част от управлението на Български Иновационен Форум (БИФ). Изявява се и като ментор и водещ на редица събития за предприемачество и стартъп култура, Национално контактно лице е по Хоризонт Европа в клъстер Здраве, и е член на редица европейски и международни мрежи;
  • Д-р Йорданка ЧобановаTBC (to be confermed) - има дългогодишен професионален опит в българските и европейските публични институции, както и успешна академична кариера в сферата на икономиката и иновациите. Между 2021 и 2024 г. работи като експерт в генерална дирекция „Морско дело и рибарство" на Европейската комисия. Преди това е била посланик на България в Словакия от 2016 до 2021 г. Заемала е и поста заместник-министър на регионалното развитие и благоустройството в служебното правителство на България през 2014 г. В периода 2012–2016 г. е съветник по европейските въпроси на президента на Република България. От 2008 до 2012 г. е представител на Министерството на регионалното развитие и благоустройството в Постоянното представителство на Република България към Европейския съюз в Брюксел. Преди това работи като старши сътрудник във фондация „Приложни изследвания и комуникации".
    Завършила е Икономическия университет във Варна, факултет „Финанси", а през 2003 г. се дипломира като магистър по политически науки в Централноевропейския университет в Будапеща. През 2007 г. получава докторска степен от Европейския университетски институт във Флоренция. Сред изследователските й интереси попадат въпросите, свързани с иновациите в Централна и Източна Европа и научноизследователската и развойна дейност. Автор е на множество публикации, сред които монографията „Стратегии на мултинационалните компании в Централна и Източна Европа".  Понастоящем е ръководител на Представителството на Европейската комисия в България.
  • Станко Станков - Изпълнителен директор и председател на Съвета на Директорите на „Булмаркет Груп" и „Астра Финанс Груп". Носител на годишната награда „Буров" за индустриално управление за 2023 г.
    Завършил е Икономическия Университет във Варна – специалност „Счетоводство и контрол". През 1996г. основава „Булмаркет" и оттогава до сега е собственик, изпълнителен директор, а от 2022 година е и председател на Съвета на Директорите на „Булмаркет Груп" и „Астра Финанс Груп".
  • Групата „Булмаркет" включва над 30 компании – Булмаркет ДМ, Порт Булмаркет, Булмаркет Рейл Карго, Астра Биоплант, Олео Протеин, Оберьостерайхише Биодизел България, Хай Протеин, Астра Сторидж и други. Има дъщерни дружества в Румъния, Сърбия и Швейцария. „Булмаркет" е един от най-големите търговци на петролни продукти в България и Румъния. Единствен производител на биодизел и фармацевтичен глицерин в България и най-големият на Балканите – три завода за растителни масла, биодизел и фармацевтичен глицерин. Първият частен железопътен превозвач в България с две дъщерни компании в Румъния и Сърбия. Собственик е на най-голямото частно пристанище в България по река Дунав. Завършва реновирането на оборудването на „Локомотивно – вагонен завод 1866", в  гр. Русе, където се извършва ремонт на локомотиви и вагони, както и производство на нови вагони.